Home / Vélemény / Szöszös avagy a felt-feel lapok

Szöszös avagy a felt-feel lapok

34 0
Read Time:4 Minute, 52 Second

Most olyan lapokkal nyitjuk a hetet, amiket én nagyon szeretek. Két sort sikeresen össze is tudtam szedni, a harmadik nem fogott meg annyira, hogy nekiálljak. Ritkán használt eljárással készültek, és tudtommal csak ennél a három sornál alkalmazták, a kosárlabda kártyák piacán.

Mint írtam feljebb, kifejezetten kedvelem ezeket a lapokat, ugyanis a tapintásuk különleges. Mindhárom inzertsorként jelenik meg az adott kiadványban, de a kiadvány amiben fellelhetőek voltak egyik sem tartozott az akkori top termékek közé, így feltételezem, hogy csak kísérleti jelleggel dobták piacra, sajnos. A kiadás idejét tekintve a Skybox nyer, hiszen a ’90-es években nem léteztek még Panini kosárlabdás kártyák, viszont az ötletesség kategóriájában a Panini nyert, legalább is nálam, a fejpántos sorral.

1997-98 Z-Force Fast Track.

Talán ezt a sort senkinek sem kell bemutatni. Az 1997-98 Z-Force kiadvány keresett volt a piacon, hiszen több olyan variáció volt kihúzható, mely közkedvelt volt az első és a második szériában is. Most maradjunk az első szériánál, hiszen abban volt az alapkártyák, Rave verziója – az alapkártyák 399-ig számozott verziója – a Boss / Super Boss inzertsor, Rave Reviews és mellettük megbújva a Fast Track, a teljesség igényét mellőzve írtam le a felsoroltakat.

Amikor valaki csomagot bontott, elsőre talán meghökkentő volt a látvány, hiszen a színes alaplapok között, feltűnő volt egy citromsárga hátterű, szöszös (felt-feel) feliratú lap. A FAST TRACK felirat, és a lap alján található fekete sáv volt ilyen. Mondjuk a hobby és a retail dobozt tekintve sem kellett aggódni, hogy tömegesen belefutunk, hiszen 24 csomagonként volt egy a 12 darabos sorból. A hobby dobozban 36 csomag volt és 8 lap csomagonként, 3$ körül volt kapható csomagja. A retail dobozban pedig 24 csomag volt és szintén 8 lap volt csomagonként. Húzó nevek a sorban Kobe Bryant, Chris Webber és Ray Allen voltak.

Ki mondaná erre a sorra, hogy nem figyelemfelhívó?

Érdekesnek találod az anyagot? Akkor ne felejts el ajánlani minket azoknak, akik a gyűjtői hobbiban érdekeltek, de még nem tudnak mindent. A like-ok, osztogatások, vélemények és a felületeink követése minimális erőfeszítés neked, nekünk viszont jó visszajelzés.

2012-13 Panini Past and Present Headbands.

Írtam feljebb, hogy ötletességben nálam abszolút a Panini nyert ez esetben, ugyanis a sor elnevezéséhez hűen a fejpántra helyeződött a fókusz a lapokon. Ez a kiadvány főként olcsó inzertekkel volt tele. A hobby dobozban 20 csomag volt, 6-6 lappal, és átlagosan három Headbands volt 1 dobozban. A Blasterben nem volt garantált, de 10 csomagban csomagonként 6-6 lappal azért egy-két Headbands kieshetett. Tehát nem volt ritka, de 25 lapos a sor, így pár dobozt még akkor is bontanunk kellett volna, ha egyszer sem duplázunk a bontás során.

A koncepció szerint mindegyik lapon egy-egy játékos portréja volt látható, és a fején lévő fejpánt tapintása volt szöszös. Szerintem zseni volt aki kitalálta, még akkor is, ha nem kapta fel a piac. Húzó nevek a sorban: LeBron James, Carmelo Anthony és Dirk Nowitzki voltak.

Szerintem zseniális ötlettel hozta vissza a panini ezt a felt-feel megoldást.

KIEGÉSZÍTÉS: azon is látható volt, hogy a Panini is többet várt ettől a szériától, hogy egy rendezvényre kiadott külön csomagból húzhatóan előkerült ezen sor Limited Edition verziója. A limitált kiadásnál mind a 25 lap előkerült ismét, azzal a különbséggel, hogy a kártya elején, a jobb alsó sarokban, megjelent egy ezüst felirat „PANINI Limited Edition” a hátulján pedig láthattál egy sorszámot egytől-ötig. Mert ezekből a lapokból összesen öt-öt darabot dobtak piacra.

Plusz egy, ami hasonló volt.

Volt még egy inzert sor, amit itt meg kell említenünk, bár ott a kártya háttere volt ilyen szöszmős. Szintén a 2012-13 Panini Past and Present sorban volt fellelhető a Championship Banners, néhol Winning Touch Banners néven emlegetik. Átlagosan tíz csomagonként volt egy ilyen lap, de csak a hobby dobozból volt húzható. A lap formája szándékosan egy zászlóra hasonlított. A koncepció szerint bajnokokat jelentettek meg a lapokon. A jogi dolgok miatt a Chicago Bulls zászlóján Pippen meg Longley jelentek meg, hiszen Jordan képét nem használhatták, ez semmit sem vont le a sor teljességéből, ez a szett is 25 lapból állt. Kicsit ad hoch-nak gondolom a zászlók rendszerét, mert semmilyen rendszert nem véltem benne felfedezni. Legendák is előkerültek a zászlókon, de hát ez esetben furcsa is lett volna, ha a pad végéről választottak volna a tervezők. A húzó nevek: Kobe Bryant, LeBron James, Magic Johnson, Larry Bird, Bill Russell, Scottie Pippen és még sorolhatnám.

Az elképzelés jó volt, de a piac ezt sem kapta fel.

Ha neked választanod kellene, te melyik sort gyűjtenéd ki, vagy talán mindkettőt esetleg mindhármat?

KIEGÉSZÍTÉS: 1997-98 Ultra Ultrabilities Superstar kimaradt az összeállításomból, mert ez egy inzert sor szorzós változata, de a visszajelzések miatt most beleírom, mert igazatok van abban, hogy a koncepció szerint beleillik. Ez az említett szett az Ulrtabilities inzertsorának legdrágább, legbrutálisabb, vágott szorzós verziója volt. 288 csomagonként fordulhatott elő, az első szériás hobby és retail pakkokban. Nincs személyes tapasztalatom vele, mert nekem sosem volt ebből a lapból, de megjelenésre szép, és biztosan feldobja a szöszös fekete betű. Húzónevek: Michael Jordan és Kobe Bryant egyaránt.

Az Ultrabilities STARTER lapok négy csomagonként voltak elrejtve. Az ALL-STAR szorzós verzió harminchat csomagonként volt megtalálható, és a Beckett, a Starter laphoz képest, ötszörös árat irányzott elő. A vágott, extravagáns SUPERSTAR verzió átlagosan kettőszáz nyolcvannyolc csomagonként került elő, és aminél nem volt meghatározva a katalógus ár külön, ott tizenötszörös szorzót határozott meg a Beckett.

Az igaz, hogy elég jól mutatnak így együtt. A képen látható három Jordan lap még RAW állapotban is zsebbenyúlós lenne. A jó bevizsgálással rendelkező „haverjaik” esetében meg már az All-Star verzió is hat számjegyű összeget takar forintban.

#TheCollectorsBest.

Facebook: https://www.facebook.com/TheCollectorsBest
Instagram: https://www.instagram.com/thecollectorsbest/
Videa: The Collector’s Best
YouTube: The Collectors Best YT
Twitter: The Collectors Best
e-mail: thecollectorsbest@gmail.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Címkézve:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Visszajelzés
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x