Minden doboz és csomagbontó életében eljön az, amikor kihúz egy aláírt lapot. Főleg mostanában mert már tele vannak a kiadványok aláírt lapokkal. Viszont vannak közöttük olyanok is, amikor meglátod, és azt gondolod: „Ez meg mi a f**z?”
Múlt hónap végén is az aláírt lapokról írtam, csak kicsit más megközelítésben, mert akkor az aláírt kártyák típusait vettem végig. Azt az írást itt érheted el. Most azonban kicsit könnyebb, bár tény, hogy dühítőbb téma van terítéken.
Érdekesnek találod az anyagot? Akkor ne felejts el ajánlani minket azoknak, akik a kártya hobbiban érdekeltek, de még nem tudnak mindent. A like-ok, osztogatások, vélemények és a felületeink követése minimális erőfeszítés neked, nekünk viszont jó visszajelzés.

El tudom képzelni az arcodat, amikor bontasz egy dobozt, és valami hasonlót húzol ki, mint amiket a képeken fogsz látni. Kívánom neked, hogy ezeken mosolyogni tudj. Bár tényleg zavaró a tudat, hogy vannak játékosok, akik még pénzt is kapnak érte, de ennyire sem tisztelik meg a szurkolókat.

Azért annak örülhetnek a játékosok, hogy egy minőségellenőr nem áll ott egy pálcával a kijáratnál. Mondjuk ilyen teljesítmény után kijárna egy jó nagy körmös. Főleg akkor dühítő, ha tudod, hogy van az adott „hírességnek” normális aláírása is a piacon. Kyrie Irving és Dennis Rodman esetében kijelenthetem, hogy láttam már jóval szebb aláírásukat.

Nem túlzás azt mondani, hogy ezeket az aláírásokat akár Te-én vagy akárki rábiggyeszthette volna. Nehezen ugrottam neki ennek az anyagnak, mert azt hittem nem lesz elég kép, de meglepődtem. Persze a monogram használata magyarázat lehetne sok helyen, de azt hiszem, hogy a szurkolók részéről ez nem érthető magyarázat. Mondjuk a másik véglet ez a Ronald Torreyes, ami talán már túlzás.

Azt gondolom, hogy ilyen esetekben a gyártónak kötelessége lenne kicserélni egy jobb minőségű aláírással ellátott kártyára. Több gyűjtő a visszajelzését kendőzetlenül eljuttatja a gyártóknak, de még foganata egyenlőre nincs. Pedig minden social media felületen bombázzák őket.

Mutatok pár mondatot, melyeket gyűjtők írtak a gyártók hivatalos posztjaihoz:
„Jobban tudnék írni a lábammal, mint ezek a srácok a kezükkel.”
„Úgy tűnik, hogy ezt helikopterezés közben írta alá.”
„Ha időt szán az aláírásra, legalább úgy írja alá, hogy el lehessen olvasni.”
„Kíváncsi lennék, hogy ezek a srácok ugyanígy írják-e alá a szerződésüket és egyéb jogi és pénzügyi papírjaikat, mint a kártyáikat és matricáikat.”
Te milyen üzenetet írnál nekik?

A leghitványabb aláírást (legalább is szerintem) a végére hagytam. Ha toplistát állítanék össze, akkor ez az első Cam Reddish kártya szinte biztos, hogy első helyet kapna. A többi sem valami műalkotás, de a kérdés az, hogy ez büszkeség, vagy inkább szánalmas.

Bár nem szeretném megmagyarázni ezt a fent bemutatott teljesítményt, de mindennek több oldala van. A játékosok aláírás képének torzulásához nagy mértékben hozzájárult, hogy manapság már egyre többen egész életükben a digitális eszközökön tanulnak és dolgoznak, így a tollal való írás a háttérbe szorult. Ez a fajta változás a napi rutinban hozhatta el ezt az állapotot, hogy nem alakult ki a játékosoknak a rendes aláírásképük. Ne a magyar valóságot tekintsd alapnak, hiszen itt többnyire a amerikai ligákról és ott nevelődött játékosokról beszélünk.
Van olyan aláírt kártya a gyűjteményedben, amit megosztanál velünk, és ebbe a hitvány aláírt kártya sorba bele is illik?
Facebook: https://www.facebook.com/TheCollectorsBest
Instagram: https://www.instagram.com/thecollectorsbest/
YouTube: The Collectors Best YT
Twitter: The Collectors Best
e-mail: thecollectorsbest@gmail.com
[…] Ha már megvan a kedvenc játékosunk akkor viszont szeretnénk ha valami szép aláírás is landol… […]