Nekem Te neeee…

Talán fura ez a helyzet, de a NET MARVELS nem Marvel… sőt semmi köze sincs a Marvel Studioshoz. Bár a Panini mindent elkövet, hogy ezen a területen megvezesse a vevőket, és ezzel egy számára megközelíthetetlen piacra tegye be a lábát… #TheCollectorsBest

18 0
Read Time:3 Minute, 35 Second

Azt azért könnyedén ki lehet jelenteni, hogy a Marvel 1939-es alapítása óta komoly univerzumot, eredményt és rajongótábort épített fel… A karakterek között található mindenféle, maximálisan szerethető és maximálisan utálható is, és a legtöbb esetben teljesen kerek háttér történeteket sikerült kreálni. Pont ezért nem csoda, hogy sokan szeretnének a sikereikből részesülni.

Tudjuk, hogy a Panini állandó agresszív harcban áll a piacok átvétele érdekében. És ebből a piaci politikából fikarcnyit sem vettek vissza, amikor a Fanatics INC. megkötötte a háttér megállapodásokat, és ezzel bejelentette a Panini korszak végét… Az is tudjuk, hogy a Marvel az Upper Deck kiadóval áll szerződésben 2003 óta.

Íme egy példa a licencelt UD lapra: 2022 Upper Deck Marvel Thor Love and Thunder Weekly #1
Láthatónak feltűnik a MARVEL STUDIOS logója.

Bár a Marvels megnevezés nem újdonság a Donruss kiadványok esetében, mert már az 1994-95-ös Donruss NHL kiadványokon is feltűnt, de azért érdekes volt amikor a Panini piacra dobta az 2019-20 Donruss Net Marvels kiadványát. Ide klikkelve elérheted a 2019-20, 2020-21 és a 2021-22 évadokban kiadott NBA Net Marvels alap sorának lapjait egy galériában…

1994-95 Donruss Masked Marvels kerek fóliás betétje a maga idejében érdekes új vonalnak számított, ami azóta több kiadványban is feltűnt. Talán itthon a legismertebb ilyen technológiával készült inzertsor az NBA lapok piacán található 1996-97 Upper Deck UD3 Superstar Spotlight volt.

A mostani Panini Net Marvels viszont megjelenésében (comic rajzolt stílus) sok olyan elemet tartalmaz ami első ránézésre is a Marvel vonallal azonosítja a néző. Ilyenek többek között a comic stílus, a színes markáns keretek, a betűtípusok, a starburst/egyéb grafikai háttér, stb. Amúgy már egy Net Marvels anyagot olvashattál nálunk.

A névválasztás a MARVELS felirat is ilyen megtévesztő jel. Stílusra és hangzásra is. Elsőre talán a felesleges „S” fel sem tűnik a nézelődőnek, ha az összképet nézi valaki. Arról nem is beszélve, hogy a leírásokban is sokszor feltűnnek a Marvel Univerzum karakterei. Viszont ha a licenc részt nézed gyorsan kibukik a bibi. A Marvel Comic logót nagyítóval sem lehet találni a Panini kiadványokon. Ide klikkelve elérheted a 2019-20, 2020-21 és a 2021-22 évadokban kiadott NBA Net Marvels alap sorának lapjait egy galériában…

Megfordítva a lapokat feltűnhetnek a Marvel Universum karakterei… 2021-22 Donruss Net Marvels #15 Ja Morant

A Net Marvels kiadvány népszerűsége kiemelkedő a hobbiban, és már több sportágban is megtalálhatóak. A Panini itt is hozta a szubminimum sémáját (miszerint egyszeri munkából minél többet profitálni). Bár minimális az átjárás a focis és a kosaras kártyák piacán (főleg amerikában), de így is könnyedén kiszúrható, hogy a 2021-22-es focis (láblabda nem az NFL) Donruss sorban feltűnő Net Marvels pont a 2020-21-es NBA-s kiadvány dizájnját kapta (leszámítva egy Road to Quatar 2022 feliratot). 2022-es Baseball és UFC esetében legalább a 2021-22-es kosaras dizájnt másolták. 2020-ben (2020-21 kosaras dizájn) és 2021-ben (2021-22 kosaras dizájn) már az NFL lapoknál is volt már Net Marvels, ott megelőzték kosaras lapokat de azonos évadra jellemző dizájnokat jelenítettek meg…

Nem sok különbség látható a 2020-21 Donruss Basketball Net Marvels és a 2021-22 Donruss Soccer Net Marvels lapok között.

Ha ennyire szigorúan nézzük a témát, akkor már a KABOOM feliratok is súrolták a határokat, de ott még volt egy olyan rajzolási stílus, amely egyedivé tette. Apropó tudjátok, hogy az első KABOOM szériát egy magyar grafikus rajzolta? Persze ez már egy másik téma, később biztosan fogok róla írni…

Ide klikkelve elérheted a 2019-20, 2020-21 és a 2021-22 évadokban kiadott NBA Net Marvels alap sorának lapjait egy galériában…

Kérdések, amik megválaszolásánál kíváncsi lennék a véleményetekre:
– Mit gondoltok a leírtak alapján a Marvels sorokról?
– Vajon miért ment rá a Panini erre a végletekig megtévesztő Marvel stílusra?
– Miért nem perelte szét a Paninit a Marvel Studios, vagy az Upper Deck?

#TheCollectorsBest

Érdekesnek találtad az anyagot? Akkor ne felejts el ajánlani minket azoknak, akik a hobbiban érdekeltek, de még nem tudnak mindent. A like-ok, osztogatások, vélemények és a felületeink követése minimális erőfeszítés neked, nekünk viszont jó visszajelzés.

www.thecollectorsbest.com hírek, információk, ötlettár, tudástár és oktatás… a gyűjtői közösségek szakportálja… hogy kezdőként is sikeres lehess…

Facebook: https://www.facebook.com/TheCollectorsBest
Instagram: https://www.instagram.com/thecollectorsbest/
YouTube: The Collectors Best YT
Twitter: The Collectors Best
e-mail: thecollectorsbest@gmail.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Van még remény, vagy minden szar?
Next post Kártyavár 2 – a második adás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Visszajelzés
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x